کابینت یخچال

4.7/5 - (3 امتیاز)

آشپزخانه و کابینت های آن از تاثیرگذارترین قسمت‌های خانه بوده و در خانه های جدید که اصولا آشپزخانه‌ها اپن یا جزیره هستند، باید به زیبایی درستی انتخاب شوند. در طراحی آشپزخانه بهتر است هر چیز در جای مناسب خود قرار گیرد تا شلوغی و بی نظمی در آشپزخانه ایجاد نشود. همچنین طراح درست به ما کمک می‌کند که از فضاهای بلااستفاده استفاده شده و هر چیز در جای خود قرار گیرد. یکی از جدیدترین طراحی‌ها، استفاده از کابینت یخچال است که در این مقاله درباره آن صحبت خواهیم کرد.

کابینت دور یخچال

البته اگر فضای نسبتا خوبی در آشپزخانه خود دارید یا آشپزخانه شما دارای تراس است پیشنهاد می‌کنیم از آشپزخانه مخفی استفاده کرده و نظم بیشتری را به آن ببخشید.

کابینت یخچال چیست؟

یک فضایی است که در هنگام طراحی کابینت های آشپزخانه برای یخچال در نظر گرفته شده و آن را در یک باکس قرار می دهد تا فضایی اختصاصی داشته باشد. در هنگام طراحی این نکته را باید در نظر بگیرید که از چه نوع یخچالی می خواهید استفاده کنید چرا که طبیعتا ابعاد هر یخچال با انواع دیگر متفاوت است.

باکس یخچال

مزایای کابینت دور یخچال

  • ایجاد نظم بیشتر
  • استفاده بهینه از فضا
  • مراقبت از یخچال

ایجاد نظم:

زمانی که شما یخچال را در یک جای مشخص و حفاظ شده قرار می‌دهید، از نظر بصری نظم و ترتیب آشپزخانه بیشتر میشود. بدین ترتیب به چشم بیننده همه چیز یکپارچه می باشد.

استفاده از فضا:

استفاده از یک باکس برای قرار دادن یخچال در درون آن، کمک می‌کند تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشیم. به عنوان مثال شما می توانید در قسمت بالای یخچال که یک فضای خالی وجود دارد، استفاده کرده و ظروفی که کمتر از آن استفاده می شود را قرار دهید.

مراقبت از یخچال:

کابینت یخچال به ما کمک می‌کند تا از یخچال خود در برابر آسیب‌های احتمالی مانند ضربه یا فشار مراقبت کنیم. در چنین شرایطی شما فقط با درب یخچال سر و کار دارید و بقیه قسمت های آن از صدمات مصون است.

محفظه یخچال

معایب یخچال توکار

  • تهویه نامناسب
  • تعمیر یخچال دشوار است
  • تغییر دکوراسیون
  • نظافت دشوار

تهویه نامناسب:

اگر باکس یخچال شما به درستی طراحی و فضای کافی در قسمت پشت که موتور یخچال قرار دارد تعبیه نشود، تهویه به درستی انجام نشده و موتور داغ و دچار آسیب خواهد شد. پس بهتر است یک مقدار فضای مناسب در پشت یخچال باشد و آن را کامل به دیوار نچسبانید.

تغییر یخچال:

همانطور که اشاره کردیم کابینت یخچال متناسب با ابعاد یخچال خریداری شده توسط شما طراحی می‌شود. پس اگر هر زمان تصمیم به تعویض یخچال خود بگیرید، اگر یخچال جدید بزرگ تر باشد در باکس جا نمی‌شود. و اگر کوچکتر باشد قسمتی از باکس شما خالی مانده و منظره خوبی ندارد. پس حتما این نکته را در نظر بگیرید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

تغییر دکوراسیون:

وقتی کابینت مناسب یخچال ساخته می‌شود دیگر نمی‌توان آن را جابه جا کرد. چرا که در غیر اینصورت شما باید هزینه‌ای را به کابینت ساز خود پرداخت تا مجدد کابینت جدیدی را تعبیه کند. پس یا نباید اقدام به تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود کنید و یا باید هزینه آن را متحمل شوید.

نظافت دشوار:

متاسفانه گرد و غبار به درون باکس یخچال نفوذ می‌کند. و باید هر چند وقت یک بار یخچال را جابه جا کرده و محفظه را تمیز کرد. این کار ممکن است کمی دشوار باشد، یخچال را نیز نمی‌توان به حال خود رها کرد پس حتما این موضوع را قبل از ساخت کابینت در نظر بگیرید.

یخچال درون کابینت


مقاله پیشنهادی :‌

مقایسه کابینت استیل و فلزی

مزایای استفاده از کابینت لباسشویی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *