طراحی کابینت گوشه

4.7/5 - (3 امتیاز)

یکی از مشکلات کابینت هایی که در کنج آشپزخانه تعبیه شده اند دسترسی ساده و اسان به وسایل درون آن ها است. اما با طراحی کابینت گوشه این مشکل مرتفع گردیده است و با استفاده از آن ها دسترسی بهتری به وسایل داخل آن دارید. با استفاده از این نوع کابینت شما دسترسی بهتری به وسایل داخل آن دارید و همچنین با امکان بیرون آمدنشان این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید به راحتی آن ها را تمییز نمایید. بهترین و بزرگترین مزیت آن ها امکان استفاده از یک فضای گوشه ای و بلااستفاده از آشپزخانه را برای شما فراهم می کند.

انواع کابینت های کنج

طراحی کابینت گوشه

این نوع از کابینت ها جزو طراحی های جدید، خاص و کاربردی محسوب می شوند که تغییرات زیادی را در آشپزخانه ها ایجاد کرده اند. در گذشته از گذشته های آشپزخانه نمی توانستند استفاده کنند اما با پیشرفت خلاقیت در انسان راه حلی برای این موضوع پیدا شده است.

طراحی کابینت گوشه

انواع کابینت های کنج

کابینت های کنج یا گوشه با توجه به فضا و نیاز افراد به اشکال مختلفی طراحی می شوند که در زیر به شرح آن ها می پردازیم.

کابینت کنج طرح ماه و ابر

همانطور که گفتیم بسته به فضای موجود در آشپزخانه باید کابینت گوشه طراحی شود که کابینت های ابر و ماه به همین شکل طراحی شده و مشابه به این اشکال است. این کابینت ها دارای دو درب مجزا و یا یک درب با دو بازوبند مجزا طراحی می شوند. این نوع کابینت گوشه کاملا از جای خود بیرون آمده و شما می توانید به تمام قسمت های انتهایی آن دسترسی داشته و در مواقع لزوم آن را به راحتی تمیز کنید.

کابینت کنج ماه و ابر

کابینت کنج منحنی

این نوع کابینت خمیده و کروی شکل است و نه تنها به تمامی قسمت های آن دسترسی دارید بلکه زیبایی ظاهری فوق العاده ای به آشپزخانه می بخشد. این نوع کابینت دارای طرح های گوناگون و متنوعی بوده که می توانید نمونه های آن را در اینترنت مشاهده کرده و به کابینت ساز خود نشان دهید. نوع منحنی این کابینت ها به صورت چرخان می باشد و دارای کشوهای دوار است تا شما بتوانید به همه قسمت ها دسترسی داشته باشید.

کروی بودن گوشه این کابینت ها آسیب را به حداقل می رساند و فضای آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهد.

کابینت کنج منحنی

این نکته را در نظر داشته باشید که ساخت این کابینت ها هزینه بر بوده اما با توجه به کارایی که دارند ساخت آن ها بسیار مفید می باشد.

کابینت گوشه مورب

نام دیگر این کابینت ها مجیک کورنر بوده که نوع دیگری از کابینت های مورب است. همانطور که از نامش پیداست این کابینت به شکل اریب یا مایل است و سینی های داخل آن نیز دایره ای شکل می باشد. این نوع از کابینت های امکان ساخت بر روی هایگلاس، ام دی اف، ممبران و چوب را داشته و تنها نقطعه ضعف آن ها داشتن درب های باریک است.

این نوع از کابینت در سبک مدرن بیشتر از سبک کلاسیک استفاده می شوند و برای کابینت های دیواری و زمینی کاربرد دارند.

کابینت گوشه مورب

در نهایت شما باید با مشورت با کابینت ساز خود اقدام به انتخاب این طرح ها نمایید تا بهترین استفاده از فضای آشپزخانه شما اتفاق بیفتد. این کابینت ها جزو کابینت های جدید محسوب شده و شما می توانید 8 مدل از طراحی های خلاقانه کابینت را در این بخش مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *