کابینت زیر اجاق گاز

4.7/5 - (4 امتیاز)

نحوه چیدمان و وسایل به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه مدام در حال تغییر و به روز شدن است. به عنوان مثال تا چند سال قبل از گازهای معمولی زمینی استفاده می شد و آن را بین کابینت ها قرار می دادند. این اجاق گازها در دو نوع بدون فر و با فر بود که هر کدام مزیت ها و معایب خود را داشت اما اکنون از گازهای رومیزی استفاده می شود که بزرگترین مزیت آن ها داشتن کابینت زیر گاز است.

کابینت زیر اجاق گاز

این نوع کابینت ها برای استفاده کاربردی از فضا و بزرگتر نشان دادن آشپزخانه بسیار مناسب است.

کابینت زیر گاز صفحه ای

به دلیل کم شدن متراژ خانه و به طبع کوچکتر شدن آشپزخانه ها نیاز به کابینت بیشتر از قبل حس می شود به همین دلیل از گازهای رومیزی استقبال فراوانی شده است. البته نکاتی مانند مدل کابینت زیر گاز، نوع صفحه کابینت استفاده شده، ابعاد و اندازه، تقسیم بندی و چیدمان، ظروف مورد استفاده ای که باید در این قسمت قرار گیرد و قیمت این نوع کابینت باید در نظر گرفته شود.

نوع کابینت اجاق

از نظر جنس، جنس این نوع کابینت تفاوت چندانی با سایر کابینت های آشپزخانه نداشته و می توانید هر جنسی باشد و حتی می توان گفت بهتر است جنس، رنگ و مدل آن با سایر کابینت ها هماهنگ باشد تا زیبایی بصری افزایش یابد.

اندازه کابینت صفحه ای

در مورد طراحی باید نیاز کاربر در نظر گرفته شود که بهتر است از کابینت های معمولی که دارای دو درب هستند استفاده کنیم یا فرد نیاز به چند کشو در این قسمت برای قرار دادن وسایل مخصوص خود دارد. یا به کل تمامی این قسمت را طبقه بندی کرده و تنها کشو نصب کرد که دسترس پذیری کاربر به وسایل مختلف ساده تر شود. باید این موضوع در نظر گرفته شود که افراد در هنگام آشپزی یا استفاده از گاز به چه وسایلی نیاز دارند. اگر وسایل بزرگی مانند قابلمه می خواهید در این کابینت بگذارید کابینت شما باید عمیق و بزرگ و اگر قاشق و چنگال در آن قرار می دهید با کشو داشته باشد.

اندازه کابینت صفحه ای

این موضوع که ابعاد و اندازه کابینت به چه نحوی باشد کاملا بستگی به اندازه صفحه گاز رومیزی شما دارد. اگر گاز شما پنج شعله باشد احتمالا ابعاد گاز شما 86*50 است. البته در هنگام ساخت کابینت باید قسمت زیر گاز را در نظر گرفت و از هر طرف چند سانت فضا بین دیوار، قسمت جلو و هر دو طرف آن را اختصاص داد.

قیمت کابینت صفحه ای

ابعاد استاندارد کابینت زیر اجاق گاز اگر از MDF باشد، باید 90*60 باشد و صفحه رویی آن 82*47 سانتی متر است.

وسایل درون کابینت زیر اجاق گاز

همانطور که اشاره کردیم این موضوع کاملا سلیقه ای است و بستگی دارد چه مواردی مورد نیاز شما باشد. اما به طور معمول وسایلی را در این قسمت قرار می دهیم که در هنگام آشپزی و استفاد از گاز کاربرد زیادی دارد. به عنوان مثال قابلمه، ماهیتابه، کفیگیر، ملاقه، قاشق و چنگال از ظروف مورد نیاز و مواد غذایی مانند ادویه، روغن یا خوراکی هایی که بیشتر مورد استفاده است در این کابینت باید قرار داده شود.

نوع کابینت زیر اجاق

قیمت کابینت فر

قیمت این کابینت بسیار به جنس و ابعاد آن بستگی دارد و نمی توان مبلغ دقیقی را برای آن مشخص کرد اما اصولا قیمت این کابینت صفحه ای 50 تا 60 درصد کابینت های معمولی است یعنی اگر قیمت یک کابیت معمولی 1 میلیون باشد قیمت کابینت اجاق گاز شما بین 500 تا 600 هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *