کابینت رومی

3.7/5 - (6 امتیاز)

کابینت های آشپزخانه در حال خاضر تنوع بسیار زیادی دارند و در سبک های متفاوتی تولید می شوند اما دو سبک وجود دارند که تمامی کابینت ها را در برمیگیرند و آن دو مدرن و کلاسیک هستند. اینکه کدام سبک را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید به دو عامل سلیقه و هماهنگی با سایر اجزای خانه بستگی دارد. اگر طرفدار سبک کلاسیک هستید و منزل بزرگی دارید کابینت رومی را به شما پیشنهاد می کنیم.

جهت مشاهده نمونه های کابینت های کلاسیک می توانید به بخش مربوط به آن مراجعه کنید.
کابینت آشپزخانه قدیمی

با کابینت های رومی بیشتر آشنا شوید 

یکی از سبک های کلاسیک کابینت که تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه دارد و حس اشرافی را انتقال می دهد کابینت رومی است. طرح این کابینت ها از سبک خانه های سلطنتی رومی الهام گرفته شده است و در قسمت سر ستون ها شاهد تزئینات و منبت کارهای اغراق شده هستیم.

کابینت آشپزخانه کرم رومی

 

این نکته را در نظر بگیرید که اگر تصمیم دارید از این سبک کابینت استفاده کنید و متراژ خانه شما محدود است سایر وسایل منزل شما نیز باید کلاسیک باشد تا هماهنگی بین تمامی اجزای خانه وجود داشته باشد.

اما اگر منزل بزرگی دارید می توانید یک قسمت از خانه را که در مجاورت آشپزخانه است به سبک کلاسیک و هماهنگ با آشپزخانه چیدمان کنید اما در چینش سایر قسمت های خانه آزاد هستید.

کابینت آشپزخانه طرح نوستالژی

مشخصات کابینت رومی

  • سبک خاصی از کابینت های کلاسیک
  • وجود منبت کاری ها و ابزارخوردگی بر روی ستون ها و سر ستون ها
  • وجود رنگ های روشن مانند سفید و کرم با تزئینات طلایی
  • استفاده از طرح های شلوغ
  • مناسب آشپزخانه های بزرگ

کابینت باستانی طرح چوبی

رنگ بندی کابینت های باستانی

رنگ های روشن به خصوص کرم و سفید جزو رنگ های پرطرفدار در ساخت کابینت های کلاسیک به خصوص برای منازل کوچک هستند. البته رنگ های مشکی، قهوه ای، طوسی و.. نیز کاربرد دارد. اما اگر کابینت شما از جنس چوب است بهتر به همان رنگ باشد و رنگ نشود.

طرح باستانی

نگهداری و مراقبت های لازم

اگر مراقبت های لازم در زمینه نگهداری از کابینت های رومی انجام نشود آن ها به سرعت آسیب خواهند دید و باید با پرداخت هزینه گزاف اقدام به تعمیر آن نمایید. متریال استفاده شده در این کابینت ها بیشتر چوب است و چوب نیز در برابر رطوبت  نفوذ آب آسیب پذیر است. به همین دلیل بهتر است مراقبت های لازم در این زمینه انجام شود.

کابینت سفید رومی

حرارت نیز دشمن دیگر این کابینت ها است پس بهتر است از تماس وسایل داغ با این کابینت ها جلوگیری شود.

در صورتی خرابی و آسیب از فرد متخصص کمک بگیرید و خود اقدام به تعمیر آن نکنید.

کابینت چوبی طرح رومی

متریال استفاده شده

چوب رایج ترین متریال استفاده شده در این کابینت ها است و با استفاده از دستگاه ها و ابزارآلات پیشرفته و یا به صورت دستی اشکال متفاوت را بر روی آن کنده کاری کرده و سپس اقدام به رنگ آن کرد.

کابینت های قدیمی طرح چوب

درب ها این کابینت ها نیز ابزارخورده تا زیبا و شکیل شود.

به دلیل قیمت بالایی که چوب دارد ممکن است بسیاری از افراد توان پرداخت آن را نداشته باشند به همین خاطر ممبران نیز از جمله دیگر متریال دیگری است که در ساخت کابینت رومی جایگزین چوب می شود.

کابینت های رومی سفید رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *