انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال

5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که همه ما میدانیم سبک های آشپزخانه به سه دسته کلی کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن تقسیم شده است. کابینت های کلاسیک دارای منبت کاری و پر زرق و برق است و بیشتر از چوب ساخته می شوند. کابینت های مدرن ظاهری ساده و شیک داشته و از مصنوعات چوبی، فلز، پلاستیک و پلیمر می تواند ساخته شود. کابینت های نئوکلاسیک نیز مابین این دو بوده و برای کسانی که یا ظاهر و سبک خانه آن ها بین کلاسیک و مدرن است و یا نمی توانند در انتخاب سبک کابینت تصمیم بگیرند و هر دو سبک را می پسندند، مناسب می باشد. ما در این پست به بررسی انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال پرداخته ایم.

نصب دو طرفه کابینت بر دیوار

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال

ما در چیدمان کابینت ها، انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال را دارا هستیم و به دلیل شرایط متفاوتی مانند سبک و دکوراسیون آشپزخانه، متراژ آشپزخانه، نحوه چیدمان وسایل و… در هر خانه ای کابینت ها به یک شکل متفاوت از دیگری ممکن است چیده و نصب شوند. ب

نصب یک طرفه به دیوار

این کابینت ها در خانه های کوچک و یا برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند مناسب می باشد. در این آشپزخانه ها تعداد وسایل برقی محدود بوده و تنها وسایل اصلی در آن قرار دارد و وسایل جانبی به دلیل کوچکی آشپزخانه حذف شده اند.

در این شرایط یک ردیف کابینت که بیشتر در سبک مدرن می باشد بر روی یک دیوار نصب شده و در هیچ جای دیگری شما کابینتی مشاهده نمی کنید و تنها کابینت های آشپزخانه همین ردیف نصب شده هستند. البته ممکن است یک جزیره یا اپن روبروی آن قرار داده شود که نه تنها از کابینت های زیر آن می توان بهره برد بلکه فضای آشپزخانه را از خانه مجزا می کند.

نصب کابینت ال شکل

نصب دو طرفه بر دیوار

این مورد برای آشپزخانه های بزرگتر از قبلی پیشنهاد می شود و برای کسانی که خانه کوچکی داشته اما به کابینت های بیشتری نیاز دارند مناسب است. در این شرایط کابینت ها مانعی برای عبور و مرور افراد خانواده نیستند.

نصب کابینت به صورت اپن

این آشپزخانه ها عموما بدون اپن بوده که در این صفحه می توانید جدیدترین مدل های آشپزخانه بدون اپن را مشاهده کنید و از آن ها ایده بگیرید.

نصب کابینت ال شکل

کابینت های ال شکل همانطور که از نامشان پیداست به همین شکل نصب می شوند. این کابینت ها برای هر دو آشپزخانه کوچک و بزرگ مناسب بوده و در قسمتی دیگر، فضای آشپزخانه شما آزاد بوده و می توانید میز و صندلی در آن جا قرار دهید. البته از این نوع چیدمان کابینت برای آشپزخانه هایی دو دیوار دارند استفاده می شود.

نصب کابینت یو شکل

نصب کابینت یو شکل

بیشتر آشپزخانه هایی که تا به حال دیده اید از همین روش چیدمان استفاده کرده اند. این آشپزخانه ها دارای سه دیوار بوده و در طرف چهارم جزیره یا اپن وجود دارد. این نوع چیدمان محدودیتی برای سبک کلاسیک یا مدرن ایجاد می کند و در چنین شرایطی احتمالا متراژ آشپزخانه شما بزرگ است.

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال

نصب کابینت به صورت جزیره

کابینت های جزیره به هر شکل هندسی مانند مستطیل، مربع و دایره می توانند باشند و بیشتر آن ها اگر دارای سینک و گاز نباشند متحرک هستند و شما می توانید آن ها را در هر کجای آشپزخانه که دوست دارید قرار دهید.

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال

نصب کابینت به صورت اپن

در آشپزخانه هایی که فاقد در هستند از اپن استفاده می شود تا فضای آشپزخانه را از سایر قسمت های خانه جدا کند. از اپن به عنوان میز نیز به خصوص در خانه های کوچک می توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *