کابینت انزو

4.7/5 - (24 امتیاز)

هر آنچه که ما به عنوان کابینت انزو می شناسیم با آن چه که در جهان وجود دارد متفاوت است در کشور ما به نوع خاصی از کابینت ها با طرح بدنه ی Curve داخلی انزو می گویند. شلوارهای جین در کشور ما به نام شلوارهای لی شناخته می شوند در صورتی که لی یک برند می باشد. داستان انزو نیز به همین شکل است.

شرکت انزو کابینت

انزو در واقع جنس کابینت نیست بلکه یک برند ایتالیایی است که اقدام به عرضه محصولات چوبی می کند. و تمامی کابینت های انزو در ایران با ایده و الهام از طرح های شرکت انزو اصلی است. این برند در زمینه تولید محصولات و مصنوعات چوبی آشپزخانه نظیر کابینت، میز، صندلی، درب و… فعالیت می کند.

سفارش کابینت انزو در تهران

 • زمان تولید و ساخت کابینت های طرح Enzo حدود ۳۰ الی ۳۵ روز است.
 • بازدید و مشاوره رایگان
 • ارائه طرح پیشنهادی
 • عقد قرارداد
 • ساخت و اجرا

جهت سفارش ساخت انواع کابینت آشپزخانه می توانید همین حالا با ایران گستر ( حامی چوب ) تماس بگیرید.

کابینت انزو

طرح انزو چیست؟

در بالا اشاره کردیم که انزو نوعی کابینت نیست بلکه یک برند ایتالیایی است اما جنس اصلی و بدنه آن از ام دی اف است که طرح دلخواه ما روی آن با استفاده از دستگاه های خاص انجام می شود و سطح آن با روکش هایی از جنس های متفاوت روی آن قرار می گیرد. ظاهر این کابینت ها عموما براق است. می توان گفت این کابینت نوعی ممبران است.

کابینت انزو پولیشی فرورفتگی ها و برجستگی ها در این نوع کابینت با استفاده از دستگاه CNC انجام می شود و رنگ به کار رفته برای پوشش آن بیشتر پولیشی است. البته از رنگ پلی اورتان نیز استفاده می شود اما قیمت و کیفیت رنگ پولیشی بیشتر است.

کابینت آشپزخانه انزو

کابینت های طرح Enzo یک نوع کابینت پولیشی هستند که در ایران به نام طرح انزو شناخته می شوند.

ویژگی ها

 • در ساخت این محصول از ورقه های ام دی اف با ضخامت 25 میلی متر استفاده می شود.
 • بیشتر به رنگ سفید و رنگ های روشن موجود است.
 • به دلیل روند ساخت امکان ظریف کاری های ریز کمی دشوار بوده.
 • تعمیر آن آسان نیست زیرا یافتن مواد کاملا مشابه با آن کمی سخت است.
 • وزن کابینت های این مدل زیاد است.
 • مراقبت های ویژه باید از آن انجام شود زیرا نسبت به وسایل تیز و ضربه آسیب پذیر است.

ساخت کابینت طرح انزو تهران

یکی از سوالات متداول که افراد در زمان خرید کابینت می پرسند این است که آیا کابینتی که قصد تهیه آن را دارند خوب هست یا خیر؟ به طور کلی نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد زیرا دو عامل در این مورد تاثیرگذار هستند :

 • کیفیت ساخت کابینت
 • و شیوه نگهداری

اگر یک کابینت از مواد و متریال درجه یک ساخته شده باشد و به شکل صحیح از آن مراقبت و نگهداری شود، قطعا طول عمر بالا رفته و می توان گفت تا 20 سال از این کابینت ها می توان استفاده کرد.

رنگ کابینت های آشپزخانه

رنگ کاری یکی از مهمترین فرایند ها در تولید کابینت آشپزخانه انزو است. کابینت انزو با تنوع رنگ بسیاری ارایه نمی شود و رنگ های محدودی دارند

به طور کلی می توان طرح انزو را در ۳ نوع رنگ اجرا کرد :

رنگ پولیشی:

رنگ پولیشی استفاده ازرنگ پولیشی از گران ترین و رایج ترین نوع استفاده در کابینت Enzo محسوب میگردد. به دلیل در خشنده بودن و شفافیت بالایی که دارد از سری کار های محبوب در کابینت انزو است. این رنگ مقاوت بالاتری در مقابل ضربه به نسبت سایر نوع رنگ ها داراست.و قابلیت بیشتری برای ترمیم در صورت ایجاد آسیب دارد.

رنگ پلی اورتان:

رنگ پلی اورتان کیفیت به واضح کمتری از رنگ پولیشی دارد اما در برابر رطوبت و نور مقاوم تر است. اما انزو پلی اورتان قیمت تمام شده به مراتب کمتری از پولیشی دارد و ارزان تر است.

رنگ پلی استر:

رنگ پلی استر به دو دسته براق و مات دسته بندی می شود. پلی استر شفاف و غلیظ است  و دیرتر خشک می گردد هزینه کار کابینت پلی اورتان و و پلی استر نزدیک هم است. با این تفاوت که سرعت اجرای رنگ پلی اورتان سریع تر بوده و بیشتر استفاده میگردد.استفاده از این نوع رنگ به جهت کیفیت بسیار پایین و کدر شدن به مرور زمان منسوخ شده است.

قیمت کابینت انزو رنگ پولیشی ؟

به جهت یونیک بودن رنگ کابینت و هزینه بر بودن آن رنگ آمیزی این دست از کابینت ها سخت و گران است. بهترین نوع رنگ برای کابینت طرح انزو رنگ پولیشی و یا پلی اورتان است. البته ممکن است برخی سازندگان از رنگ های پلی استر که ارزان تر و بی کیفیت تر هستند نیز کنند.

کابینت انزو چگونه ساخته میشود ؟

روش ساخت کابینت طرح انزو دارای سه مرحله اصلی میباشد.

 • در مرحله اول ورق ام دی اف یا ورق چوب وارد دستگاه سی ان سی میشود و طرح انزو روی ورق ها توسط دستگاه سی ان سی اجرا میشود.

البته به دلیل گران بودن قیمت ورق های چوبی بیشتر از ورق های ام دی اف استفاده میشود که ضخامت این ورق ها برای تولید درب طرح انزو باید ۲۵ میل یا ۴۵ باشد. بهترین برند در بین ورق های ام دی اف برای ساخت کابینت های انزو برند ام دی اف واناچای مالزی میباشد.

 • در مرحله دوم که مهمترین مرحله در ساخت کابینت انزو است درب ها برای مرحله رنگ کاری ‌ وارد سیستم آبشار رنگ میشود و توسط استاد کار فوق حرفه ای در مجاورت آبشار رنگ ۷ مرتبه مرحله رنگ را باید طی کند تا محصول انزوایجاد شود.

توجه: کارگاه های کوچک و معمولی دارای سیستم آبشار رنگ نیستند در نتیجه محصول نهایی دارای شفافیت و کیفیت عالی نمیباشد.

درب های انزو باید در مجاورت سیستم آبشار رنگ فرآیند رنگ پاشی را طی کنند تا محصول نهایی دچار هیچگونه لک و یا دونه های ریز نباشد و در بالاترین کیفیت ممکن تولید شود. اگر مرحله رنگ در محیط عادی بدون وجود آبشار رنگ تولید شود ذرات ریز گرد و غبار به دلیل خیس بودن سریعا روی سطح درب ها قرار میگیرد و همین امر باعث ایجاد دانه های ریز در سطح درب میشود.

 • در مرحله سوم درب های رنگ شده وارد دستگاه خشک کن میشود و این فرآیند را توسط دستگاه های پیشرفته با بالاترین تکنولوژی موجود طی میکنند.

توجه: کارگاه ها و شرکت های کوچک غالبا دارای سیستم خشک کن ایزوله صنعتی نیستند و درب ها معمولا در فضای ایزوله سنتی و معمولی خشک میشود و همین امر باعث ایجاد کاهش کیفیت رنگ های درب کابینت انزو میشود.

در‌ صورتی که مهمترین ویژگی آن سطح صاف و صیقلی بودن آن است و در واقع همین موضوع وجه تمایز اصلی بین کابینت Enzo با دیگر کابینت ها میباشد.

بدنه کابینت انزو

بدنه کابینت های آشپزخانه با طرح انزو از ام دی اف سفید رنگ یا شیری ساخته می شود. رنگ سفید به دلیل بازتاب بهتر نور هماهنگی و هارمونی بیشتری با سایر اجزای آشپزخانه ایجاد می کند. و باعث می شود آشپزخانه بزرگتر و زیباتر جلوه کند.

محاسبه قیمت کابیت انزو

با توجه به متریال مورد استفاده و کیفیت ساخت ، قیمت های کابینت ها متغییر هستند. قیمت هر متر کابینت های طرح انزو نیز با توجه به ضخامت آن از حدود ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان الی ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. جهت اطلاعات بیشتر و بازدید پروژه با ما تماس بگیرید.

عوامل موثر بر قیمت

 • رنگ آمیزی توسط دستگاه های پیشرفته یا به روش دستی
 • استفاده از لولا جک و ریل ایرانی یا وارداتی
 • استفاده از رنگ درجه یک وارداتی یا رنگ ایرانی
 • حجم پروژه (تخفیف برای حجم بالا و پروژه های انبوه سازی)
 • تعداد سر ستون ها و پرکار یا ساده بودن سطح کابینت ها

کیفیت ابزار مصرفی در قیمت

کیفت ابزار و یراق آلات مصرفی تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده خواهد داشت. استفاده از ابزار آلات چینی و ایرانی که کیفیت متوسطی دارد در کابینت‌های انزو به دلیل وزن زیاد ورقه ها توصیه نمی شود.

نوع رنگ مصرفی در قیمت

بهترین نوع رنگ برای استفاده در کابینت انزو  رنگ پلی اورتان بسیار براق یا پلی اورتان پولیشی است. که این نوع رنگ ها از رنگ های پلی استری گران تر است.


از جمله خدمات حامی چوب، می‌توان به طراحی و ساخت انواع کمدهای انزو، درب های داخلی و انواع کابینت آشپزخانه اشاره کرد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش حامی چوب اشاره کرد.


سوالات متداول

 • انزو یا طرح انزو؟
  انزو در حقیقت یک برند ایتالیایی می باشد که با لبه های خمیده شناخته شده است، امروزه تولیدی های بسیاری این مدل کابینت را تولید می کنند.
 • معایب انزو چیست؟
  انزو در برابر خط و خش آسیب پذیر می باشد. قیمت این مدل نسبت به دیگر کابینت ها تا حدی بالا تر است.
2 دیدگاه در “کابینت انزو
 • تیر 21, 1400 at 12:35 ب.ظ
  Permalink

  سلام ببخشید متری چندی در میاد این کابینت ها ؟

  Reply
  • تیر 26, 1400 at 6:53 ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   جهت بازدید (رایگان) پروژه و برآورد هزینه با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

   Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *