کابینت ام دی اف سفید

4.8/5 - (5 امتیاز)

در حال حاضر مغز و بدنه اصلی بیشتر کابینت های موجود از تخته فیبر با چگالی متوسط یا همان MDF ساخته شده است پس در واقع تمامی کابینت ها از یک یونیت هستند و تفاوت بینشان در نوع روکش آن ها است. کابینت آشگزخانه یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های آشپزخانه است که در زیبایی تاثیر بسیاری می گذارد. به دلیل تنوعی که در ساخت کابینت وجود دارد طراحان بر آن آمدند تا با استفاده از خلاقیت خود اقدام به ساخت کابینت های ام دی اف در طرح و رنگ های گوناگون کنند که یکی از آن ها کابینت ام دی اف سفید است.

کابینت سفید براق

رنگ سفید از محبوبیت زیادی برخوردار است و نه تنها در سبک مدرن بلکه در سبک کلاسیک نیز مورد پسند واقع می شود. همچنین با توجه به شرایط زندگی و کوچک تر شدن خانه ها، رنگ سفید کابینت به دلیل بازتاب نور می تواند آشپزخانه را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد و امکان هماهنگی و ست کردن با سایر اجزای خانه و آشپزخانه را دارد همچنین رنگ سفید نماد پاکی است و حس آرامش را منتقل می کند.

جهت سفارش کابینت پولیشی به این بخش مراجعه نمایید.

نکات استفاده از کابینت MDF سفید

اگر کابینت سفید دچار آسیب، ضربه و برخورد با حرارت شود رنگ بدنه از بین خواهد رفت و متاسفانه بسیار به چشم می آید. برای حل این مشکل به جای صرف هزینه های زیاد می توانید از یک اسپری سفید رنگ استفاده کنید. (بهتر است قبل از این کار اطراف کابیت را با روزنامه یا پلاستیک بپوشانید تا رنگ اسپری به قسمت های دیگر سرایت نکند)

مدل جدید کابینت ساده سفید

اگر کل آشپزخانه شما تماما سفید باشد حس سرما و کسلی را منتقل می کند. به همین دلیل بهتر سایر اجزای آشپزخانه مثل وسایل، سنگ و… را طوری انتخاب کنید که از شدت این رنگ گرفته شده و البته هارمونی خوبی با سفید داشته باشد.

همچنین یکی از پرکاربردترین طرح استفاده از یک رنگ دیگر در کنار سفید است. متداول ترین آن استفاده از رنگ قهوه ای است که رنگ و طرح چوب را برای شما تداعی می کند و همچنین ترکیب سفید و قهوه ای یک تعادل بصری یجاد خواهد کرد.

کابینت ام دی اف سفید با جزیره طوسی

کابینت ام دی اف سفید مات یا براق؟

برای براق کردن MDF از رنگ یا PVC استفاده می کنند. کابینت های ام دی اف سفید به دلیل رنگ به کار رفته در آن نور را بازتاب می کنند. این مسئله در کابینت ام دی اف سفید براق بیشتر از کابینت های MDF سفید مات است به همین دلیل طراحان به افرادی که تمایل به استفاده از کابینت سفید دارند، پیشنهاد می دهند برای آشپزخانه بزرگ از مدل ام دی اف سفید مات و برای آشپزخانه های کوچک از ام دی اف های براق استفاده کنند.

لکه ها و آثار کثیفی در ام دی اف های براق بیشتر مشخص می شود اما با یک دستمال به راحتی می توان آن را تمیز کرد.

ام دی اف سفید مشکی

از کابینت های ام دی اف مشکی هم به صورت جداگانه و هم در کنار سفید می توان استفاده کرد. ترکیب رنگ سفید و مشکی یک ترکیب زیبا و در عین حال مد رز است و هیچ گاه قدیمی نمی شود. البته این نکته ا در نظر داشته باشید که زیاده روی در استفاده از رنگ مشکی فضای آشپزخانه را دلگیر می کند پس بهتر است سفید به عنوان رنگ غالب باشد و از مشکی در دیوار بین کابینت ها، جزیره دستگیره و به عنوان اکسسوری استفاده شود

مدل کابینت سفید و مشکی

کابینت سفید طوسی MDF

طوسی جزو رنگ های مینیمال محسوب می شود که در کنار اکثر رنگ ها ترکیب چشم نوازی را رقم می زند. این رنگ بیشتر مناسب آشپزخانه هایی با سبک مدرن است و اگر حساسیت زیادی بر روی تمیزی و نظافت دارید استفاده از طوسی در کنار سفید گزینه مناسبی است.

طرح سفید و طوسی

کابینت ام دی اف سفید طلایی

یکی از شیک ترین رنگ ها که حس تجمل و اشرافی گرایی را منتق می کند، طلایی است. کابینت ام دی اف سفید طلایی در استفاده از رنگ طلایی در کنار سفید باید دقت زیادی صورت گیرد و بهتر است رنگ طلایی مات انتخاب شود.

کابینت ام دی اف سفید طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *