کابینت ارزان

4.7/5 - (3 امتیاز)

با توجه به شرایط کنونی در هنگام تجهیز آشپزخانه باید دو مسئله مهم را در نظر گرفت. اول اینکه چه مقدار بودجه ای برای خرید کابینت خود کنار گذاشتیم و دوم کیفیت خوب آن است که عمر و دوام بالایی داشته باشد تا به صورت مکرر مجبور به تعویض آن ها نباشیم.

کابینت قیمت مناسب

در چنین شرایطی بهتر است ابتدا کابینتی با کیفیت را انتخاب کرده سپس اگر مبلغ هزینه شده برای آن با بودجه ما هماهنگ نبود ویژگی ها و فاکتورهایی را در آن حذف کرده و نادیده بگیریم.

در این مقاله تصمیم داریم درباره کابینت های مقرون به صرفه صحبت کنیم و کیفیت آنها را بررسی کنیم.

کابینت های مقرون به صرفه

یکی از پرطرفدارترین جنس ها که نه تنها در ساخت کابینت بلکه در بسیاری از محصولات دیگر به کار می رود MDF است. دلیل محبوبیت این کابینت قیمت مناسب در مقابل ویژگی ها و مزیت هایی است که ام دی اف دارد. کابینت ام دی اف از چسباندن خرده های چوب با استفاده از چسب رزین به دست می آید. MDF خام به تنهایی ظاهر زیبایی ندارد و برای آن که آن را زیباتر کنند از روکش هایی در سطح آن استفاده می شود.

مقرون به صرفه

یکی از زیباترین کابینت هایی که بدنه آن ام دی اف است های گلاس بوده که از یک روکش تحت عنوان پلکسی گلاس برای پوشش سطح آن استفاده می شود. این نوع از روکش بسیار مقاوم، براق و درخشان است.

کابینت آشپزخانه آماده

یکی از متداول ترین انتخاب ها برای کابینت قیمت پایین، کابینت آماده یا کابینت بازاری است. این کابینت ها به این دلیل که به صورت انبوه و در اندازه های مشخص شده تولید می شوند و سفارشی نیستند طبیعتا قیمت پایینی دارند و می توان از آن ها به عنوان ارزان ترین کابینت ها نام برد. اما متاسفانه معایب آن ها کم نیست. در یک مقاله جدا کاملا به این موضوع پرداخته و برای شما توضیح داده ایم که چرا کابینت آماده نخریم؟

کابینت های ملامینه

ملامینه ها نوعی از MDF هستند که جنس آن ها نئوپان بوده و به دلیل آسیب پذیر بودن نسبت به آب و رطوبت بهتر است در مناطق مرطوب به کار نروند. اما اگر در مناطق مرطوب زندگی نمی کنید یک گزینه مناسب از نظر اقتصادی برای شما است.

اقتصادی و ارزان قیمت

برای اینکه درباره کابینت های ملامینه بیشتر بدانید و مدل های جدید آن را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم به این قسمت وارد شوید.

نکات خرید کابینت ارزان

  • جنس و ضخامت در قیمت گذاری آن تاثیر دارد.
  • کابینتهای به کار رفته در اطراف سینک یا در مکان هایی که برخورد با آب بیشتر از را از جنس پی وی سی و ضد آب انتخاب کنید.
  • اگر بودجه اندکی دارید جنس بدنه را از مواد مقرون به صرفه تر و بدنه ها را با کیفیت تر انتخاب کنید.
  • تا آنجایی که می توانید کابینتی با کیفیت خوب انتخاب کنید تا به صورت مداوم مجبور به تعویض آن نبوده و یک هزینه اضافی را بر دوش شما نباشد.
  • کیفیت را فدای زیبایی نکنید و هر دو عامل را با هم در نظر بگیرید.

کابینت ارزان

آیا می توان گفت هر کابینت ارزانی قطعا کیفیت پایینی دارد؟

اولین و مهمترین موضوعی که در انتخاب کابینت باید در نظر بگیرید، حتی قبل از بودجه در نظر گرفته شده، نیاز خود است. باید بررسی کنید که در کجا و چه شرایطی می خواهید کابینت را نصب کنید. سپس با فرد متخصص مشورت کرده و سعی کنید از بین جنس های موجود در بازار بهترین را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *