نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه

4.8/5 - (6 امتیاز)

متاسفانه ما ایرانی ها تعداد بسیار زیادی وسایل غیر ضروری را خریداری کرده و نگه می داریم به همین دلیل کابینت ها و کمد های ما همیشه شلوغ است و پیدا کردن وسیله مورد نیاز ممکن است گاهی اوقات سخت شود. پس بهتر است برای دسترسی به آن ها نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه به شکلی درست و منظم باشد.

نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه

چیدمان درست کابینت ها

برای اینکه دسترسی به وسایل مورد نیاز در کابینت ها آسان تر باشد راهکارهایی وجود دارد که در زیر به شرح آن ها می پردازیم.

استفاده از اکسسوری های آشپزخانه در انجام این کار موثر است شما می توانید 8 اکسسوری جدید و کاربردی را در این بخش مشاهده کرده و از آن ایده بگیرید.

خارج کردن وسایل غیر ضروری

در ابتدا باید وسایل غیر ضروری را از داخل کابینت ها خارج کنید. این ظروف ممکن است قدیمی باشند و یا به دلیل آسیب دیدن دیگر قابل استفاده نباشند همچنین ممکن است شما دیگر علاقه ای به استفاده از آن ها نداشته باشید پس بهتر است کابینت ها را از این ظروف خالی کنید.

راه های چیدن وسایل درون کابینت

جدا کردن وسایل ضروری

دسته ای از وسایل هستند که بیشتر از سایرین مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است روزی چند بار به آن ها نیاز پیدا کنیم. دسترسی به این وسایل باید آسان باشد. پس شما باید وسایل کابینت های آشپزخانه را به سه دسته کلی پرکاربرد برای مصرف شخصی و روزانه، کم کاربرد برای مهمان ها و بلااستفاده تقسیم کنید.

قرار دادن وسایل در کابینت ها

گروه بندی وسایل ضروری

پس از اینکه وسایل ضروری را از سایر وسایل جدا کردید حال نوبت این است که خود همین وسایل ضروری را گروه بندی کنید. یعنی قابلمه ها، بشقاب ها، قاشق ها و… را جدا کرده و هر کدام را در کابینت های جداگانه بشینید تا نه تنها دسترسی شما آسان شود بلکه سایر اعضای خانواده نیز بدانند که هر وسیله در کدام قسمت قرار دارد و به یاد سپردن جای آن ها نیز آسان شود.

قرارگیری وسایل ضروری در کابینت

استفاده از نظم دهنده ها

متاسفانه اگر کابینت های شما قدیمی باشند احتمالا به صورت اصولی و درست ساخته نشده اند و نمی توان به راحتی وسایل را داخل آن ها قرار داد به همین دلیل بهتر است از نظم دهنده و اکسسوری های مورد نیاز استفاده کنید تا نظم چینش وسایل در کابینت ها حفظ شود.

نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه

البته نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه می تواند خلاف موارد بالا باشد و با توجه به شرایط کابینت ها و دسترسی متفاوت هر فرد با دیگری باشد پس اولویت چیدن را بر اساس نیاز شخصی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *