قیمت کابینت آشپزخانه

5/5 - (3 امتیاز)

شاید اولین موردی که هر فرد در هنگام خرید کابینت به آن توجه می کند قیمت کابینت آشپزخانه است. البته در کنار قیمت، کیفیت ساخت، متریال به کار رفته، توانمندی کابینت ساز و… نیز مهم است اما قیمت کابینت آشپزخانه جزو مواردی است. که در ابتدا افراد در جستجوی پیدا کردن مناسب ترین کابینت، یراق آلات و هزینه دستمزد هستند.

ما در حامی چوب تلاش کرده ایم تا با حذف واسطه و تولید مستقیم، استفاده از بهترین متریال، همکاری با متخصصین در زمینه ساخت کابینت و ارائه یک قیمت منصفانه در نهایت محصولی را متناسب با نیاز و بودجه مورد نظر در بهترین حالت تقدیم شما کنیم.

روش درست قیمت گذاری کابینت

نکات مهم خرید کابینت آشپزخانه

ممکن است در ابتدا با کابینت ساز خود به توافق بر سر مبلغ مورد نظری رسیده باشید. اما در انتها و بعد از ساخت کابینت او مبلغی را مضاف بر مبلغ توافق شده از شما طلب کند. این مسئله می تواند به عوامل زیر مرتبط باشد.

  • تغییر در ارتفاع یا عمق کابینت ها
  • اضافه کردن کابینت اپن، جزیره، سوپری و…
  • تغییر در جنس یونیت کابینت
  • تغییر در جنس و ضخامت صفحات کابینت
  • هزینه حمل و نصب کابینت

قیمت نصب و اجرا

پس از اینکه با دقت رنگ و طرح کابینت مورد نظر خود را انتخاب کردید. حال باید وسواس زیادی در انتخاب در انتخاب کابینت ساز خود به خرج دهیم چرا که هر چقدر هم که متریال به کار رفته در ساخت کابینت با کیفیت باشد، اگر کابینت ساز شما مهارت لازم را نداشته باشد نتیجه نهایی خوب نخواهد بود.

قیمت نیز یکی از مهمترین مسائلی است که همه ما به آن توجه می کنیم. اما طبیعتا قیمت اجرا و نصب کابینت توسط هر کابینت سازی با دیگری ممکن است متفاوت باشد.

بهتر است قبل از عقد قرارداد در این مورد با کابینت ساز خود صحبت کنید. اما به طور کلی قیمت نصب هر متر کابینت چیزی در حدود 300 تا 500 متر می باشد. البته بسته به موارد گوناگونی این قیمت تعیین می شود.

روش درست قیمت گذاری کابینت

باید از کابینت ساز خود بخواهید رقم نهایی کابینت ساخته شده را در اختیار شما بگذارد و از او بخواهید شفاف سازی کند. منظور از شفاف سازی این است که به شما بگوید که قیمت تخمین زده بر اساس نوع متریال به کار رفته، برند، طرح و… چگونه محاسبه شده است.

روش محاسبه قیمت کابینت

روش محاسبه قیمت کابینت

قیمت اولیه: قیمت اولیه که با توجه به نوع متریال و برند انتخابی شما مشخص می شود.

ابعاد: کابینت ساز از پروژه شما بازدید خواهد کرد و ابعاد و اندازه های آشپزخانه و کابینت ها را مشخص می کند.

طرح: افراد بر اساس سلیقه خود طرح و رنگ مورد نظر را با کابینت ساز در میان می گذارند. در اینجا شما می توانید عکس کابینت مورد نظر خود را به او نشان دهید.

طراحی دو یا سه بعدی: بسیاری از کابینت سازان قبل از ساخت کابینت یک طرح دو بعدی یا سه بعدی از کار را به شما نشان می دهند تا اگر بنا بر سلیقه خود تغییری را نیاز داشتید اعمال کنید.

قیمت نهایی: قیمت خرید کابینت آشپزخانه پس از انجام تمامی این مراحل، کابینت ساز یک قیمت نهایی را به شما اعلام می کند. این قیمت با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق می باشد.

سفارش اصولی کابینت

سفارش اصولی کابینت

اگر نگران این مورد هستید که ممکن است در خلال قیمت گذاری به شکلی اتفاق بیفتد که شما متوجه آن نباشید موارد زیر را در نظر داشته باشید.

برای سفارش کابینت ام دی اف می توانید با مراجعه به این بخش نمونه کارها را مشاهده کنید .

انتخاب تصویر: بهتر است از کابینت مورد نظر خود حداقل یک عکس حدودی تهیه نمایید. و به کابینت ساز خود نشان دهید تا او بداند چه مدلی مد نظر شما است و بر همان اساس قیمت را ارائه کند.

نوع و برند: قطعا شما با توجه به شرایط و نیاز خود یکی از انواع کابینت های موجود در بازار که شامل ام دی اف، ممبران، هایگلاس، چوب و… است را انتخاب می کنید و در مرحله بعد برند آن، رنگ، طرح و… را مشخص می نمایید.

یراق: اکسسوری ها و جزئیات بسیار مهم هستند این موارد شامل دستگیره ها، لولاها و… است. پس باید مشخص شود چه برند، طرح و جنسی مد نظر شما است.

جانمایی: در مورد جانمایی و محل دقیق قرار گرفتن کابینت های سینک، زیر گاز، کابینت یخچال و… از او توضیح بخواهید.

مشورت: با چندین کابینت ساز مشورت کنید و از همه آن ها نظر بخواهید طرح مورد نظر خود را به چندین نفر نشان دهید تا بتوانید با در نظر گرفتن موارد بالا از بین آن ها منصف و حرفه ای ترین را انتخاب کنید. حتما نمونه کارهای قبلی آن ها را نیز بررسی کنید.

قرارداد: تلاش کنید تا تمامی مواردی که برای شما مهم هستند را در قرارداد ذکر کنید. تا در نهایت مشکلی پیش نیاید و هر دو طرف به یکدیگر متعهد باشند.

قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت یراق کابینت

یراق آلات که عموما جنس آن ها از چوب نیست و عموما از پلاستیک و فلز هستند. و برای اتصال قسمت ها و قطعات مختلف کابینت را به یکدیگر وصل می کند. این قطعات می تواند حتی حالت تزئینی داشته باشند. ممکن است گمان کنید که وجود این قطعات ضروری نیست اما بدانید که بدون آن کابینت ها ناقص هستند.

اگر همچنان نگران هستید و یا زمانی برای این کارها ندارید می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش حامی چوب تماس حاصل کرده و از مزیت بازدید رایگان پروژه خود در تهران برخوردار شوید. همچنین ایران گستر برای شما لیستی از عوامل موثر بر قیمت کابینت را تهیه کرده است که می توانید در این بخش مشاده نمایید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *