طراحی خلاقانه کابینت

4/5 - (4 امتیاز)

انسان روز به روز خلاق تر می شود و ایده های جدیدتری درباره بسیاری از مسائل به ذهنش خطور می کند. ماشین آلات و دستگاه های به روز نیز به کمک ما آمده تا این خلاقیت افزایش یابد. در این مقاله درباره طراحی خلاقانه کابینت های آشپزخانه صحبت خواهیم کرد و ایده های جدید را به شما نشان خواهیم داد.

شما می توانید 8 اکسسوری خاص برای کابینت ها را ببینید و از آن ها الهام بگیرید.

خلاقانه ترین کابینت های آشپزخانه

یکی از قسمت خانه های که بسیار مورد تغییر قرار گرفته است آشپزخانه می باشد. با توجه به کم شدن متراژ خانه ها و کوچک شدن آشپزخانه ها، طراحان و معماران تلاش می کنند تا حداکثر استفاده را از تمامی قسمت ها بکنند و روی به طراحی خلاقانه کابینت آورده اند.البته بسیاری از این ایده ها به خاطر راحت تر شدن سبک زندگی یا زیبایی ظاهری به وجود آمده اند.

حامی چوب طراحی ۳ بعدی کابینت و دکور آشپزخانه به صورت اختصاصی برای پروژه های خود انجام می دهد برای اطلاعات بیشتر و سفارش با ما در تماس باشید.

کابینت های خلاقانه جدا کننده

یکی از دلایل وجود چنین کابینت هایی در آشپزخانه رعایت نظم و جلوگیری از بهم ریختگی است. یکی از مشکلاتی که ممکن است در هر خانه ای به وجود آید و باعث بهم ریختگی کابینت ها شود، قاشق چنگال ها هستند. قاشق، چنگال و چاقو ها در سایز ها و مدل های متفاوتی می توانند وجود داشته باشند و بعد از مدتی از استفاده مداوم ممکن است کابینت را شلوغ کنند به همین دلیل کابینت سازان روی به ساخت کابینت هایی آورده اند که قسمت های مجزایی برای تمامی این وسایل دارد.

جدا کننده قاشق چنگال

نگهدارنده ظروف

یکی از ظروفی که ممکن است استفاده از آن ها در کابینت برای افراد سخت باشد، ماهیتابه ها و قابلمه ها هستند. اصولا افراد این ظروف را در داخل یکدیگر قرار داده و زمانی که نیاز به یکی از آن ها دارند به سختی می توانند آن را بردارند. در چنین شرایطی خلاقیت به کمک انسان آمده و کار را برای او آسان کرده است. با طراحی چنین کابینت هایی هر ظرف جای مخصوص خود را دارد و کاملا در دسترس است.

نگهدارنده ظروف

البته این کابینت ها تنها جایگیری ظروف بزرگ نیست بلکه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کفگیر و مقاله را نیز می توان در آن ها جا داد. این که چه وسایلی را می خواهید در آن ها بگذارید کاملا بستگی به نیازتان دارد و باید در مورد آن با کابینت ساز خود صحبت کنید تا طراحی خلاقانه ای برای کابینت شما انجام دهد.

نگهدارنده وسایل آشپزخانه

تعبیه پریز برق در کابینت ها

امروزه زیبایی بیشتر از گذشته برای انسان ها اهمیت دارد. همچنین تکنولوژی بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی انسان نفوذ کرده است. ممکن است بسیاری از افراد زمانی که در آشپزخانه و مشغول آشپزی هستند تمایل به استفاده از موبایل یا لپ تاپ به هر دلیل داشته باشند به همین خاطر وجود یک کابینت با پریز برق تعبیه شده در آن می تواند مفید باشد.

طراحی و ساخت کابینت خلاقانه

سطل زباله مخفی

آشپزخانه های امروزی بیشتر بدون در و حفاظ بوده و مهمان می تواند از نشیمن خانه به آن مسلط باشد. به همین دلیل هیچکس دوست ندارد سطل زباله آشپزخانه را در معرض دید دیگران قرار دهد. کابینت هایی این مشکل را برطرف کرده اند و سطل ها را به صورت مخفیانه در خود جای داده اند.

کابینت سطل زباله مخفی

کابینت های خلاقانه برای مواد غذایی

سیب زمینی و پیاز بیشتر مصرف را در پخت غذا دارند به همین دلیل وجود آن ها در دسترس ضروری است. این مواد خوراکی نیز مانند سطل های زباله بهتر است در دید افراد نباشد چرا که صحنه قشنگی را رقم نمی زند. به همین دلیل طراحان دکوراسیون جای سبد سیب زمینی و پیاز را در داخل کابینت ها تعبیه کرده اند تا زیبایی و دسترس پذیری مناسبی وجود داشته باشد.

کابینت مواد غذایی

کابینت های خلاقانه مخفی

بسیاری از مواد عذایی نیاز به تخته خرد کن برای خرد کردن دارند. همچنین اگر نیاز به فضایی برای ورز دادن خمیر داشته باشید نیز کابینت هایی برای رفع این نیاز طراحی شده اند. این کابینت ها مخفی بوده و در صورت نیاز به آن ها مثل یک میز جدا شده و در اختیار شما قرار خواهند گرفت. ارتفاع آن ها نیز به ارتفاع سایر کابینت های آشپزخانه مربوط است.

کابینت های مخفی در آشپزخانه

کابینت گوشه

شاید پرطرفدارترین و پرکاربردترین نوع کابینت خلاقانه کابینت گوشه باشد که برای استفاده درست از فضای گوشه آشپزخانه به کار می رود و دسترسی افراد را به این قسمت آسان می کند.

طراحی خلاقانه کابینت گوشه

وسایل جانبی

بسیاری از افراد تمایل به ساخت کابینت به اشکال خاص ندارند و ممکن است گمان کنند که شاید پشیمان شوند. همچنین ممکن است شما مستاجر باشید و نتوانید آن طور که می خواهید در کابینت های آشپزخانه تغییر ایجاد نمایید به همین دلیل مانند شکل زیر از وسایل خاص می توانید کمک بگیرید.

نظم دهنده آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *