آموزش رنگ کردن کابینت ها

4.7/5 - (4 امتیاز)

بسیاری از افراد بعد از مدتی از ظاهر کابینت های خود خسته شده و تمایل به تغییر آن دارند اما ممکن است به دلایل مختلف مانند کافی نبودن بودجه مورد نظر امکان چنین کاری مقدور نباشد. در چنین شرایطی یک کار مقرون به صرفه که می توان پیشنهاد داد رنگ کردن کابینت ها است.

آموزش رنگ کردن کابینت آشپزخانه

قبل از هر چیز باید از اصول انتخاب رنگ درست برای کابینت های خود آگاه شوید و بدانید چه رنگی مناسب آشپزخانه شما است پس بهتر است قبل از انتخاب رنگ این مقاله را بخوانید.

نکات رنگ آمیزی کابینت ها

اگر رنگ کردن با دقت و به بهترین نحو ممکن انجام شود کابینت های شما نو خواهد شد پس برای این کار بهتر است مرحله به مرحله پیش رفته و درست ترین تصمیم را بگیرید.

قبل از رنگ کردن

در ابتدا باید ظاهر کابینت های خود را بررسی کنید. اگر سطح کابینت ها صاف باشند فقط باید اقدام به رنگ کردن آن ها کنید اما اگر یک یا دو عدد از آن ها ظاهری پوسته پوسته دارند، بهتر است آن ها را تعویض نمایید. ب این کار کابینت ها کهنه و آسیب دیده شما با کمترین هزینه نو می شود. سایر کابینت ها را خودتان می توانید رنگ کنید یا از یک نقاش کمک بیرید.

رنگ آمیزی کابینت های آشپزخانه

آماده سازی برای رنگ کردن

پس از بررسی کابینت ها اگر تصمیم دارید خودتان آن ها را رنگ کنید بهتر است اتصالات و دستگیره ها را از آن ها جدا کرده و سپس اقدام به رنگ آمیزی کنید. البته فضای کافی و مناسب را از قبل در نظر گرفته و لباسی کهنه را به تن کنید تا حین کار اگر دچار آسیب شد بتوانید آن را دور بیاندازید. سطح کابینت را کاملا از گرد و غبار و هرگونه آلودگی پاک کنید.

در غیر اینصورت پیشنهاد ما این است که این کار را به دست یک فرد ماهر بسپارید.

سمباده زدن

یکی از مراحل بسیار مهم در رنگ آمیزی کابینت ها سمباده زدن است. چرا که با این کار سطح کابینت کاملا صاف و یک دست شده و رنگ به خوبی روی آن می نشیند. کار سمباده کشیدن را از گوشه کابینت شروع کرده و قسمت های رنگ شده کنده شده را با یک دستمال نرم یا ابر تمیز کنید تا هیچ چیز روی کابینت باقی نماند.

نوع رنگ کابینت ها

مرحله اصلی رنگ کردن

در این مرحله تمامی کارهای لازمه صورت گرفته و حال باید کار رنگ کردن را آغاز کنید. برای انتخاب رنگ چند نکته را باید در نظر بگیرید اول اینکه رنگ انتخابی متناسب با سایر اجزای خانه باشد، دوم با توجه به بودجه خود سعی کنید یک رنگ خوب و با کیفیت را در نظر بگیرید و همچنین از رنگ های مد روز استفاده نکنید تا پس از مدتی از رنگ کابینت ها دلسرد و خسته نشوید.

رنگ های مورد نیاز

رنگ گچ: استفاده و کار کردن با رنگ گچ بسیار آسان بوده و به یک قلمو نیاز است، تنها قبل از آن باید کابینت ها را تمیز کرد و یک سمباده جزئی کشید.

اسپری رنگ: اسپری ها دارای تنوع رنگی متنوعی بوده و مدل های مات و براق دارند. در استفاده از اسپری نیازی به قلمو نیست و تنها یک فضای مناسب با تهویه نیاز است.

رنگ اکریلیک: برای استفاده از این رنگ ها نیاز به یک غلتک بوده که آن را به رنگ آغشته کرده و می توانید به سطح کابینت بکشید. این رنگ ها نیز دارای نوع مات و براق می باشند.

لعاب مبتنی بر آب: از فرمول ژل برای این رنگ استفاده شده به همین دلیل به راحتی می توان با آن کار کرد و تنها به یک قلمو نیاز است.

مراحل رنگ کردن کابینت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *