جزیره کابینت

4.9/5 - (7 امتیاز)

آشپزخانه هر خانه یکی از مهمترین قسمت های آن است. تنوع در طرح، رنگ و جنس کابینت ها باعث شده که بتوان اشپزخانه را به اشکال گوناگونی چیدمان یا بازسازی کرد. اما بهتر است قبل از این کار تمام جوانب را در نظر گرفت و تمامی موارد و گزبنه ها را بررسی کرد تا بهترین نتیجه ممکن مطابق با سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده، داشت. در این مقاله در مورد ساخت جزیره کابینت و ویژگی های آن اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم.

در رابطه با طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه در این بخش بیشتر بخوانید.

جزیره آشپزخانه چیست ؟

امروزه آشپزخانه به محیطی برای معاشرت های خانوادگی تبدیل شده است. می توان گفت میزهای ناهارخوری تقریبا کارایی خود را از دست داده و بیشتر در مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل شرایط زندگی امروزی، کمبود وقت و عجله در کارها بیشتر افراد ترجیح می دهند تا وعده های غذایی را پشت میز آشپزخانه صرف کنند.

 

ساخت جزیره کابینت

 

یکی از مناسب ترین و بهترین ایده های طراحی که بسیار در آشپزخانه های امروز مشاهده می کنیم ساخت جزیره کابینت است. کابینت جزیره همانند دیگر کابینت ها ساخته می شود با این تفاوت که یک کابینت ردیفی در عموما در مرکز آشپزخانه است به طوری که با دیگر کابینت ها در ارتباط نیست. البته جدا از استفاده به عنوان میز ناهارخوری امکان نصب گاز و سینک ظرفشویی در آن نیز قرار دارد و این مورد متناسب با نظر طراح و سلیقه مشتری انجام می شود.

کابینت های جزیره ای شکل خاصی نداشته و می توانند به صورت مستطیل، مربع، دایره، بیضی و… باشند در نتیجه خودتان را محدود به شکل خاصی نکنید و فضا و تناسب با اجزای آشپزخانه را در نظر بگیرید. همچنین برای پوشش سطح آن می توان از سنگ مرمر یا گرانیت استفاده کرد.

ویژگی های جزیره کابینت

 • به دلیل طراحی خاص آن ها آشپزخانه شما باید همیشه مرتب و تمیز باشد زیرا دسترسی و دید به آن بیشتر است سایر سبک های طراحی آشپزخانه است.
 • ارتفاع کابینت جزیره بین 90 سانتی متر تا یک متر است. اما اگر قرار است به عنوان میز ناهارخوری از آن استفاده شود و صندلی های پایه بلند پشت آن قرار گیرد می توان ارتفاع را بیشتر نیز در نظر گرفت.
 • عمق در نظر گرفته شده برای این کابینت ها حداکثر 60 سانتی متر است تا دسترسی به وسایل دورن کابینت راحت باشد.
 • بهتر است وسایلی که کمتر از آن استفاده می شود در این کابینت ها قرار گیرد.

 

کابینت جزیره مدرن

 

 • در بعضی از مدل های جزیره اگر میز، سینک یا گاز رومیزی قرار است همگی روی جزیره تعبیه شوند می توان آن را دو تکه یعنی با دو ارتفاع متفاوت طراحی کرد. در این شرایط برای قسمتی که قرار است کاربرد میز را داشته باشد جای خالی به منظور قرار دادن پاها را باید در نظر گرفت.
 • کابینت های جزیره ای می توانند مربع، مستطیل و حتی دایره ای شکل باشند. بعضی از مدل های آن نیز می تواند به شکل ال باشد.
 • با استفاده از این کابینت ها فضای بیشتری در آشپزخانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 • شاید گمان کنید این کابینت ها بیشتر مناسب خانه های مدرن هستند اما در خانه کلاسیک و با استفاده از این سبک کابینت نیز می توان از جزیره استفاده کرد.
 • این کابینت ها مناسب خانه های کوچک که جای کافی برای میزغذاخوری را ندارند، است.

کابینت جزیره متحرک

امکان جابه جایی کابینت های جزیره وجود دارد. در واقع در این مدل چرخ هایی برای حرکت دادن در زیر آن تعبیه شده است. در این مدل امکان جاگذاری سینک و ظرفشویی وجود ندارد و تنها به عنوان کابینت و میز باید از آن استفاده کرد.

 

کابینت جزیره کلاسیک

تفاوت جزیره و اپن

 • کابینت های اپن از یک سمت به دیوار متصل هستند در صورتی که کابینت های جزیره ای کامل جدا از دیوار وجود دارند.
 • امکان تردد در آشپزخانه ای که کابینت اپن دارد از یک سمت است اما در مقابل از هر دو طرف کابینت جزیره می توان وارد آشپزخانه شد.
2 دیدگاه در “جزیره کابینت
 • خرداد 10, 1402 at 4:12 ق.ظ
  Permalink

  قیمت ساخت جزیره به چه صورت محاسبه میشه ؟ مثل سایر کابینت ها هست ؟

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *