تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

4.7/5 - (3 امتیاز)

کابینت ها تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن آشپزخانه هر خانه ای دارند به همین دلیل افراد حساسیت زیادی در انتخاب آن ها به خرج می دهند. بیشتر افراد دوست دارند که کابینت هایی را انتخاب کنند که همیشه مد روز بوده و هیچ گاه قدیمی نمی شوند. در این مقاله ما درباره تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک صحبت خواهیم کرد که وجه مشترک آن ها داشتن منبت کاری ها و کنده کاری ها است. هر دوی آن ها طرفداران زیادی داشته و جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می دهند.

کابینت نئوکلاسیک

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک در چیست؟

کسانی که طرفدار این دو دسته کابینت هستند به المان های اشرافی و لوکس تمایل دارند. در این کابینت ها شما شاهد منبت کاری هایی در سراسر این کابینت مانند پایه ها، تاج ها و بدنه ها هستید. این کابینت ها بسیار پرزرق و برق بوده و نه تنها بدنه آن ها بلکه دستگیره ها و یراق آلات نیز پیچیده انتخاب می شوند.

کابینت مدل کلاسیک

بسیاری از افراد این سبک از کابینت ها را دوست دارند اما شاید حس کنند میزان زرق و برق و کنده کاری در آن زیاد است به همین دلیل همین سبک را با کنده کاری های کمتری سفارش داده که آن سبک را نئوکلاسیک گویند. در واقع می توان گفت اصلی ترین تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک همین بوده و نئوکلایک اده تر از کلاسیک است.

کابینت کلاسیک

تاریخچه‌ی سبک کلاسیک

همان طور که از ظاهر این بک مشص است ریشه آن در روم و یونان بوده و در قرون 18 تا 19 میلادی در دوران ویکتوریا بسیار رواج پیدا کرده بود. کابینت نئوکلاسیک نیز به مرور با ورود به دنیای مدرنیته و تمایل انسان به سبک های ساده تر پدید آمد.

فرق نئوکلاسیک و کلاسیک

تفاوت کلاسیک و نئوکلاسیک

  • اولین و اساسی ترین تفاوت این دو را می توان توجه و به کارگیری زیاد ریزه کاری ها و جزئیات کنده کاری دانست کر کلاسیک بسیار بیشتر از نئوکلاسیک به چشم می خورد.
  • به همین دلیل شلوغ بودن کابینت کلاسیک آن را بیشتر مناسب آشپزخانه های بزرگ کرده چرا که استفاده از آن در خانه های کوچک آشپزخانه و فضا را محدودتر می کند.
  • سلیقه افراد نیز در این رابطه تاثیرگزار بوده و اگر طرح های شلوغ را یلی دوست ندارید پیشنهاد می شود از سبک نئوکلاسیک استفاده کنید.
  • نظافت کابینت کلاسیک دشوارتر از نئوکلاسیک می باشد و کاملا مشخص است که تمیز کردن منبت کاری های زیاد و پیچیده سخت بوده و صبر و حوصله زیادی را می طلبد.
  • قیمت کلاسیک طبیعتا وابسته به کار پیچیده تری که بر روی آن انجام شده بیشتر بوده چرا که فرآیند سات آن ست و طولانی است.
  • البته قیمت چوب به کار رفته در ساخت این دو سبک نیز موثر بوده و بسته به چوبی که انتخاب می شود قیمت آن متغیر است.

تفاوت کلاسیک و نئوکلاسیک

به جز چوب، کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک از ممبران و پولیشی نیز می تواند باشد. اگر شما بین مدرن و کلاسیک مردد هستید بهتر است از نئوکلاسیک استفاده کنید تا این کابینت تلفیقی هر دو نیاز شما را پاسخ دهد. این کابینت ها در عین اینکه دارای کنده کاری هستند اما کمی ساده تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *