تفاوت های گلاس و ام دی اف

4.7/5 - (3 امتیاز)

امروزه صحبت های گوناگونی پیرامون اینکه برتری با کدامیک از این دو نوع ام دی اف موجود در بازار است وجود دارد. ما اکنون میخواهیم با مقایسه، باز کردن و توضیحاتی پیرامون این دو محصول مصرف کننده را از تفاوت های گلاس و ام دی اف آگاه کنیم.

مقایسه ی تفاوت کابینت های گلاس و ام دی اف

از نظر جنس ورق

ام دی اف از فرآورده های چوبی است که از چوب نرم بدست می آید. این چوب نرم معمولا از درخت کاج گرفته می شود، که این چوب نرم طی فرآیند فشار و حرارت و ترکیب با رزین یا چسب استحکام خوبی پیدا میکند. در طی این فرایند مقاومت ورق در برابر حریق و نفوذ پذیری افزایش می یابد.

اما در مورد کابینت های گلاس میتوان گفت کابینت های گلاس به سبب وجود روکش براق تری به نام پلی گلاس از کابینت های ام دی اف متمایز است .و این براقی موجب جلوه و زیبایی بیشتر کابینت های های گلاس میگردد.

مقاومت در برابر آب

کابینت های های گلاس به سبب وجود رو کش پلی گلاس از کابینت های ام دی اف معمولی مقاوت بیشتری در برابر رطوبت و آب موجود در آشپزخانه دارند. و این روکش موجب دوام بیشتر آن ها میشود.

مقاومت در برابر خط و خش

روکش پلی گلاس کابینت های هایگلاس را در برابر اجسام برنده آسیب پذیر تر از ام دی اف معمولی میکند.

نظافت

تمیز کردن سطوح هایگلاس به سبب سطح شفافتر  بسیار ساده تر از ام دق به دلیل وجود گره ها بر روی سطح ام دی اف استاست.

مقایسه طول عمر 

عمر ورق های ام دی اف های گلس به نسبت ورق های ام دی اف  به علت نفوذ ناپذیری بیشتر و تحمل بیشتر رطوبت به دلیل روکش آن نسبتا بیشتر است.

تفاوت قیمت

قیمت کابینت های گلس به علت جنس ورقه و سطح روکش به نسبت بالاتر از کابینت های ام دی دف معمولی است.

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

تقاوت کابینت ام دی اف و های گلاس از نظر دید و زیبایی

آشپزخانه یکی از مهمترین اجزای خانه است که امروزه با معرفی کابینت های گلاس جلوه بسیار زیبا تری یافته است. ورق ام دی اف معمولی که در ابتدا در کشورما معرفی و رایج شدند سطح صیقلی ای نذاشتند و نور را به خوبی بازتاب نمیدادند. اما بعد تر با رایج تر شدن ام دی اف با روکش های گلاس به دلیل سطح صاف و شیشه ای که این نوع ورق ها دارند  نور را بسیار بهتر و زیبا تر  بازتاب می دهند. که این امر موجب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه های کوچکتر میگردد.

تفاوت های گلاس و ام دی اف

طرح بر روی کابینت هایگلاس و ام دی اف

عامل دیگری که در زیبایی ام دی اف علاوه بر مات یا صیقلی بودن تاثیر گذار است، ابزار خوری و قابلیت پیاده سازی طرح ها و نقوش مختلف بر سطح ورقه ها است. که این کار برروی ورق ام دی اف راحت تر قابل انجام می باشد. پس اگر به دنبال طرح و نقش  بر روی کابینت هستیم ،بدون شک ام دی اف گزینه بسیار مناسب تری برای ما خواهد بود.


حامی چوب

ما در مجموعه حامی چوب تولید کننده انواع کابینت های ام دی اف و هایگلاس هستیم. چنانچه نیاز به طراحی و ساخت کابینت با هرنوع متریال دارید، میتوانید با مجموعه حامی چوب تماس بگیرید. مشاورین ما جهت ارائه طرح و بازدید پروژه در خدمت شما هستند.

یک دیدگاه در “تفاوت های گلاس و ام دی اف
  • آبان 17, 1402 at 4:56 ب.ظ
    Permalink

    خیلی کامل و مفید بود

    Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *