تاج کابینت و کاربرد آن

4.7/5 - (3 امتیاز)

کابینت به عنوان مهمترین بخش آشپزخانه که بیشترین قسمت فضا را به خود اختصاص داده است از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا شامل بدنه، پایه ها، درب ها، کشوها، تاج و… است. در این مقاله درباره تاج کابینت و کاربرد آن به شما توضیحاتی را ارائه می دهیم.

سفارش تاج کابینت

در صورت تمایل برای زیباتر شدن کابینت های خود و سفارش تاج کابینت می توانید با همکاران در ارتباط باشید و تاج را متناسب با کابینت های خود سفارش دهید. نشان دادن یک عکس برای ساخت هر چه شبیه تر تاج به ما کمک خواهد کرد. همچنین در حامی این امکان وجود دارد که قبل از نهایی شدن ساخت، طرح دو بعدی یا سه بعدی آن را مشاهده نمایید تا در صورت لزوم تغییرات لازم را در آن اعمال نمایید.

تاج کابینت و کاربرد آن

تاج ها در بالاترین قسمت کابینت های دیواری نصب شده و حالتی تزئینی برای افزایش زیبایی بصری دارند. جنس تاج می تواند از چوب، ام دی اف، پلاستیک، PVC و… باشد. تاج ها به دو شکل تهیه می شوند. یا در کارخانه با استفاده از دستگاه CNC ساخته شده که طرح، رنگ و مدل های آن محدود است و یا توسط کابینت سازان که می تواند به صورت سفارشی و بسیار متنوع باشد. طبیعتا به دلیل اینکه اکثر افراد ترجیح می دهند تاج با کابینت همخوانی داشته باشد نوع دوم را بیشتر پسندیده و تاج را بر طبق سلیقه خود سفارش می دهند.

اندازه تاج کابینت

اندازه و ابعاد تاج کابینت

اندازه تاج ها باید منطبق با نوع کابینت باشد که این اندازه از 3 تا 15 سانتی متر می تواند تغییر کند. به عنوان مثال در کابینت های کلاسیک که دارای نقش و نگار و کنده کاری های فراوانی است، تاج آن نیز باشد نقوش زیادی مطابق با کابینت داشته باشد و اصولا تاج این کابینت ها هر چه بزرگتر باشد، جلوه کابینت بیشتر است. در مقابل در کابینت های مدرن استفاده از تاج به حداقل رسیده و یا اگر از تاج استفاده شود، ابعاد آن بین 3 تا 5 سانتی متر است.

تاج کابینت

رنگ تاج ها

رنگ تاج نیز به دو صورت می توان استفاده شود. بعضی از افراد ترجیح می دهند رنگ تاج کاملا مشابه رنگ کابینت باشد و در مقابل عده ای تمایل دارند تا رنگ تاج رنگی متضاد با کابینت آن ها باشد تا به چشم آید. در مدل های مدرن رنگ تاج عموما مخالف و در مدل های کلاسیک رنگ تاج شبیه به رنگ کابینت انتخاب می شود.

جنس تاج

جنس تاج ها می تواند از ام دی اف، های گلاس، ممبران، پی وی سی و… باشد که این مورد نیز بهتر است متناسب با جنس کابینت انجام شود.

کابینت تاج دار یا بدون تاج

ممکن است گمان کنید تاج ها آنقدر که باید و شاید نیز تاثیری در زیبایی کابینت ندارند اما باید بگوییم همین اجزای کوچک تاثیر بسیار زیادی خواهند گذاشت و توجه به این جزئیات تغییر بزرگی در ظاهر آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد. البته همانطور که اشاره کردیم در مدل های کلاسیک تاج ها چندان کوچک نیستند. در نهایت شما باید بر مبنای سلیقه شخصی خود و نوع سبک کابینت تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از تاج استفاده کنید یا خیر.

رنگ تاج کابینت

نصب تاج کابینت

برای نصب تاج افراد به وسایلی مانند میخ‌کوب، اره برقی، متر، نردبان، ورق پلاستیکی، نوار نقاشی، قلم موی زاویه‌دار،کاغذ سنباده ریز، گونیا نیاز دارند.

نصب تاج کابینت

تاج ها به صورت مستقیم به کابینت ها میخ نشده و با کمک گرفتن از نوارهای میخ چوبی که در بالای کابینت ها قرار می گیرند، می توان بدون آن که میخ را در کابینت کوبید جای کابینت ها را مشخص کرد. تاج روی این نوار میخ را پوشش داده و مشخض نمی شود.

تاج کابینت ممبران

یکی از کابینت هایی که شاید بتوان گفت بیشتر از سایرین تاج را می توان در آن به کار برد ممبران است. کابینت ممبران به این دلیل که بیشتر به عنوان یک کابینت سبک کلاسیک از آن یاد می شود،  به کار بردن تاج در آن می تواند باعث زیبایی دو چندان آن شود. اندازه تاج برای این نوع کابینت 3 تا 15 سانتی متر بوده و هر چه تاج بزرگتر باشد و نقوش بیشتری داشته باشد این نوع کابینت زیباتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *