بازسازی کابینت های قدیمی

4/5 - (4 امتیاز)

اگر کابینت های شما قدیمی شده اند اما بودجه کافی برای تعویض آن ها را ندارید می توانید اقدام به بازسازی کابینت های قدیمی کنید با این کار ظاهر آشپزخانه شما به طرز فوق العاده ای تغییر خواهد کرد و این تغییر در روحیه افراد خانه نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

تبدیل کابینت قدیمی به نو

ارزیابی کابینت ها

کابینت ها بیشترین فضا در آشپزخانه را به خود اختصاص داده اند به همین دلیل قدیمی بودن آن ها در زیبایی آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است. عمر کابینت ها در صورت استفاده و نگهداری صحیح با توجه به کیفیت و نوع آن ها بالای 20 سال تخمین زده می شود اما ممکن است به هر دلیلی زودتر از آنچه که فکر می کنید فرسوده شوند. به همین دلیل ما راهکارهایی مقرن به صرفه برای تغییر آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم.

رنگ کردن کابینت ها

اولین راهی که ممکن است به ذهن خطور کند رنگ کردن کابینت های قدیمی است. البته ممکن است کابینت شما چندان قدیمی هم نباشد اما از ظاهر آن خسته شده باشید و تمایلی به تعویض آن نیز نداشته باشید به همین دلیل رنگ آمیزی بهترین کار ممکن است.

یکی از بهترین راه ها برای بازسازی، رنگ کردن کابینت ها است که در این پست در مورد مراحل این کار و بهترین نوع رنگ مطالبی را در اختیار شما قرار دهده ایم.

در حال حاضر تنوع رنگ ها از نظر کیفیت، مات یا براق بودن، گستره رنگ و… بسیار زیاد است و با توجه به بودجه در نظر گرفته شده و تناسب با سایر وسایل خانه باید اقدام به رنگ کردن آن ها بفرمایید.

نوسازی کابینت های قدیمی

برچسب های کابینت

یکی از محصولات فوق العاده که کارایی خوبی نیز دارد برچسب های کابینت است. با کمک گرفتن از این روکش های برچسبی می توانید سطح کابینت خود را در صورت کهنه یا فرسوده بودن بپوشانید. این برچسب ها نیز در طرح ها و کیفیت های گوناگونی ارائه می شوند.

روکش درب آماده

یکی دیگر از روش هایی که برای بازسازی کابینت قدیمی به کار میرود استفاده از روکش های های گلاس، ممبران، پی وی سی و دیگر روکش های موجود است. به خصوص برای کابینت هایی که درب آنها آسیب دیده است می توان درب را جدا کرده و آن را به کابینت ساز مورد اعتماد سپرد. این روکش ها از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

نو کردن کابینت های قدیمی

پتینه کاری

پتینه کاری نیز زیر مجموعه رنگ آمیزی محسوب می شود اما هنوز متداول نشده و شاید در کمتر خانه ای بتوان اثری از آن مشاهده کرد. با پتینه کاری ظاهر کابینت شما شکلی قدیمی و کلاسیک به خود می گیرد و تنها به یک قلمو و رنگ های مخصوص این کار نیاز است.

تعویض یراق آلات و دستگیره

ممکن است خود کابینت مشکلی نداشته باشد اما دستگیره قدیمی شده باشند یا یراق آن ها فرسوده باشند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در چنین شرایطی اقدام به تعویض دستگیره های قدیمی با مدل های جدید در بازار کنید یا تنها یراق آلات را تغییر دهید تا ظاهر قدیمی و کهنه کابینت ها کاملا جدید و مدرن شود.

بازسازی کابینت های قدیمی

حذف درب ها

اگر درب های کابینت شما کهنه شده یک اقدام جسورانه کنید و آن ها را با شیشه عوض کنید. کابینت های شیشه ای ظاهری دلبازتر به آشپزخانه شما می دهد اما این نکته را باید در نظر بگیرید که به دلیل مشخص بودن وسایل کابینت های شما باید همیشه مرتب و منظم باشد.

کنده کاری

ممکن است بعضی از قسمت های کابینت دچار آسیب شده باشد در چنین شرایطی می توانید اقدام به کنده کاری روی همان قسمت کرده تا قسمت آسیب دیده را با تزئین بپوشانید. البته این مورد برای آشپزخانه هایی با سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک صادق است و در آشپزخانه مدرن چندان راهکار مناسبی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *