آشنایی با انواع دستگیره کابینت

4.7/5 - (4 امتیاز)

یکی از مهمترین مراحل انتخاب کابینت، انتخاب دستگیره مناسب برای آن است. جدا از اعمال سلیقه شخصی در آن باید دستگیره ای متناسب از لحاظ طرح و رنگ با کابینت انتخاب کرد تا زیبایی ظاهری کابینت ها و در نهایت آشپزخانه افزایش یابد. در ادامه با انواع دستگیره کابینت و جنس آنها بیشتر آشنا می شویم تا انتخاب دقیق تری داشته باشیم.

شاید گمان کنید دستگیره وسیله ای کوچک است و به چشم نمی آید اما توجه به همین نکات ریز تاثیر چشم گیری خواهد داشت. برای انتخاب نوع آن اولین مسئله ای که باید در نظر گرفت سبک و سپس جنس کابینت است.

یکی از انواع کابینت ها ، کابینت بدون دستگیره می باشد که برای آشنایی بیشتر و سفارش این نوع می توانید ضمن مطالعه این صفحه با حامی چوب تماس حاصل کنید.

انواع دستگیره کابینت

مخفی: این نوع از دستگیره ها به شکل مگنتی و بمناسب کابینت های مدرن است.

دستگیره مخفی کابینت

مدرن : این مدل مانند سبک مدرن کابینت اصولا با خصوط ساده و با کمترین زرق و برق و تزئین است. این دستگیره بیشتر به شکل خطی است

کلاسیک : مدل هایی با تزئینات خاص خود که مانند کابینت ها مجلل باشد و ترکیب مناسبی را رقم بزند.

دکمه ای : مشخصا به شکل دایره و کروی شکل هستند این دستگیره ها عموما کوچک بوده و بیشتر مناسب کابینت های کوچک است اما برای استفاده در کابینت های بزرگ باید جفتی استفاده شود.

دستگیره دکمه ای کابینت

توکار : همان طور که از نام آن پیداست در داخل کابینت ها نصب می شوند.

خطی : دستگیره های خطی به شکل عمودی یا افقی بسته به نوع استفاده بر روی کابینت با دو پیچ در بالا و پایین نصب می شوند.به همین دلیل به آن ها دو پیچ نیز می گویند.

دستگیره های خطی به دو شکل مستطیلی و منحنی وجود دارند که تفاوت آن ها در زاویه مدل منحنی آن است.

دستگیره خطی کابینت های آشپزخانه

جنس دستگیره ها

دستگیره ها در جنس های گوناگون طراحی می شوند تا متناسب با جنس به کار رفته در ساخت کابینت ها باشند.

  • استیل یا فلزی
  • برنجی
  • چوبی
  • سرامیکی

یکی از نکات مهمی که در انتخاب دستگیره ها باید در نظر بگیرید راحتی آن است دست شما در هنگام لمس آن باید راحت باشد و همچنین گوشه های آن تیز و آسیب زننده نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *