آشپزخانه کثیف یا مخفی چیست؟

5/5 - (4 امتیاز)

همه ما درباره آشپزخانه دوم یا مخفی شنیده ایم که به آن آشپزخانه کثیف هم میگویند.  اما شاید از خود پرسیده باشید که چرا یک خانه باید دو آشپزخانه داشته باشد و چرا دومی مخفی است؟ داشتن آن چه مزایایی دارد؟ ابعاد و محل قرارگیری آن کچاست؟

آشپزخانه دوم

نوعی از کابینت ها هستند که فضا را منظم و مرتب کرده و دسترسی شما نیز به وسایل راحت تر می شود. در مورد کابینت های پنتری در اینجا بیشتر بدانید شاید مورد توجه شما قرارگیرد و تمایل به ساخت آن پیدا کنید.

آشپزخانه دوم چیست؟

آشپزخانه پنهان همانطور که از نامش مشخص است از دید دیگران پنهان است. در گذشته آشپزخانه های ایرانی دارای در بود و اگر در زمان پذیرایی از مهمان و برگزاری مهمانی های شلوغ بهم ریخته می شد میزبان دغدغه و نگرانی در این زمینه نداشت و با بستن درب آن شلوغی آن را از دید دیگران مخفی می کرد.

آشپزخانه پنهان

اما اکنون با تغییرات گسترده و چشمگیری که در طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه رخ داده است، کاملا در دید مهمان است و اگر شما رودربایستی با مهمانان خود دارید و نمی دانید باید چه کنید باید یک نوع مخفی از آن در خانه خود تعبیه کنید.

آشپزخانه مخفی

بسیاری از افراد نیز ممکن است اهل مهمانی نباشند اما وسواسی بوده و دوست داشته باشند آشپزخانه اصلی آن ها همیشه تمیز و خوشبو باشد به همین دلیل می توانند از این نوع استفاده کنند.

ابعاد و محل قرارگیری مطبخ

مطبخ نام دیگر آن ها است که عموما کوچکتر از نوع اصلی بوده و پشت آن تعبیه می شود. اگر خانه شما دارای تراس است بهتر است نزدیک تراس و یا حتی پنجره بوده تا در صورت پخت و پز بوی غذا داخل خانه نپیچد.

دو آشپزخانه در یک خانه

همچنین در نوع اصلی از کابینت های با کیفیت استفاده می شود در حالی که در مطبخ از قفسه ها و طبقه ها در دکور آن استفاده می شود.

در نوع اصلی تمامی وسایل وجود دارند اما در آشپزخانه کثیف سینک، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و لباسشویی که کاربرد زیادی دارند و امکان کثیف شدن محیط وجود دارد قرار می گیرد.

مطبخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *